Автоматизація: методичка для бізнесу, частина 1

4 найпопулярніші помилки, які зазвичай робить бізнес під час автоматизації

 

Зараз тільки ледачий не пише про автоматизацію. Безліч компаній підхопили тренд і намагаються максимально увійти в тему діджиталізації на рівні тих, хто впроваджує та тих, хто створюють нові продукти. Однак реальність не така яскрава.


За статистикою, успішними стають тільки 30% проектів впровадження  ERP систем від загальної кількості реалізацій.

Чому так відбувається? У чому проблема і яким чином потрапити в ці заповітні успішні відсотки? Пропоную розібратися, як встигнути за бізнесом і не опинитись в мінусі по витратам на впровадження.

 

Помилки бізнесу під час роздумів про автоматизацію

ᚷ  Нова система вирішить всі проблеми.
 Впроваджена система надасть вчасні оперативні дані.

Якщо ви думаєте, що ваш бізнес виросте за рахунок автоматизації – ви помиляєтеся. Основна мета автоматизації – дати бізнесу оперативні дані вчасно, а отже можливість приймати правильні та вчасні управлінські рішення. А найголовніше питання, яке вирішує автоматизація – мінімізувати кількість ручних операцій. Всі інші цілі та завдання ERP формуються за умов правильного підходу до постановки вимог.

 

ᚷ  Нова система налагодить усі бізнес-процеси.
Впроваджена система надасть можливості для прийняття рішень.

Система не налагодить ваші бізнес-процеси, так само як не змінить мислення співробітників, не змінить відношення до продукту і не змусить людей працювати. До початку впровадження системи потрібно розпочати власні системні зміни, направлені на ключових юзерів системи.

 

ᚷ  Інтегратори нової системи все зроблять самотужки.
 Важливий фактор успішності впровадження – командна робота бізнесу та інтегратора.

Третя помилка – вважати, що “прийдуть інтегратори і все самі зроблять”. Автоматизація та впровадження автоматизованих систем – це спільна робота з боку команди впровадження і команди з боку клієнта. Якщо цього симбіозу немає, якщо у вас немає лідера, команди або відповідальних за впровадження – процес реалізації проекту буде довшим за термінами, з більшою вартістю і, найімовірніше, Ви не досягнете потрібного результату.

 

ᚷ  Хочу, щоб нова система працювала так само, як у партнера.
 Впроваджена система налаштовується саме під ваш бізнес та ваші цілі.

Ви думаєте, що вам ідеально підходить саме та система, яка стоїть у Ваших партнерів. Може і так, а може й ні… Ви впевнені, що знаєте всі процеси партнерів? А їх цілі? А їхні потреби?

Як показує практика, кожне впровадження унікальне навіть при впровадженні одних і тих самих продуктів, адже кожен продукт налаштовується по-різному саме під клієнта. Тож якщо ви думаєте, що ви заощадите час та кошти, говорячи «Нам потрібно таке саме, як в них», то це не вірна стратегія. У будь-якому випадку будуть потрібні кастомізація і налаштування під ваш бізнес.

 

Як же уникнути цих помилок і яким чином дати шанс своєму бізнесу автоматизуватися?

Першим кроком має бути чітке управлінське рішення “необхідно впровадити”.
Багато хто роками не може перейти цю межу. Тобто, звичайно, рішення начебто є, і безумовно впроваджувати потрібно, але… немає грошей/немає часу/зараз інші термінові завдання/нікому зайнятися/поточна система теж нормально працює, ну і що, що це Excel (потрібне підкреслити). Приймайте рішення і визначайте терміни, адже інакше автоматизації не буде ніколи.

Другим кроком має бути визначення того, що ж хоче бізнес від системи.
Це має вирішити не операційний персонал, а саме бізнес і лідери компанії, які бачать картину в цілому і розуміють, куди має рухатись компанія.

 

Автор

Tetiana Parhomchuk Тетяна Пархомчук

Керівник Департаменту бізнес аналітики TG Consulting

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TG Consulting зосереджує увагу на специфікації конкретної галузі та допомагає клієнтам розібратися в процесах на всіх рівнях автоматизації і впроваджуємо продукти, які забезпечують можливість контролю і зростання бізнесу.
Дізнайтесь наші історії успіху.

Якщо Ви знаходитесь на порозі масштабування, діджиталізаціі і автоматизації і перебуваєте в сумнівах з приводу вибору, наші бізнес-консультанти та технічні асистенти допоможуть вам з ухваленням вірних рішень.

  • Заходи
  • Новини
  • Статті